TMF - Obsada

Milonga Zodiakalna - piątek 09/02/24, noc

TDJ: Krzysiek "El Astrónomo" Rumiński, Toruń, PL

Prowadzę milongi od 2014. Ufam, że w ten sposób sprawiam ludziom przyjemność. Enrique Santos Discépolo powiedział, że tango to smutna myśl, którą się tańczy. Natomiast dla mnie tango to dodatkowo flirt z muzyką, a także subtelna, pełna ciekawości rozmowa między partnerami. Na milongach dbam o tworzenie przyjaznej, nieco nostalgicznej, fascynującej tanecznej podróży, którą proponuję gościom milongi. Moją intencją jest grać tak, by tancerze mogli odnaleźć się w muzyce oraz dobrze bawić. Nie mam przygotowanej playlisty. Staram się wrażliwie obserwować atmosferę na parkiecie i w zależności od niej dobieram kolejne tandy. Czasem proponuję znane, lubiane melodie, niekiedy wynajduję perełki zasługujące, w mojej opinii, na odkrycie..

Milonga Mercurio - sobota 10/02/24 dzień

TDJ: Dario Guisantes, Warszawa, PL

Moja przygoda z tangiem rozpoczęła się ponad 15 lat temu w Toruniu. Po dłuższej przerwie, odżyła w Warszawie, w 2018 roku po podroży do Buenos Aires. Od tego czasu tango towarzyszy mi na co dzień, dostarczając mnóstwo różnorodnych emocji.

Szczególnie cenię repertuar z okresu Złote Ery. Moje ulubione orkiestry to Troilo, Di Sarli, D’Arienzo, Calo i Pugliese.

Muzykę dobieram tak, aby zapewnić dobrą energię, głębokie emocje i pozytywny nastrój.

Milonga Piernikowa - sobota 10/02/24, wieczór

TDJ: Roman Kownacki, Kraków

UCzym jest dla mnie Tango?! Są to przede wszystkim emocje i dialog. Niezależnie od kraju czy kontynentu wszyscy używamy tego samego języka, który jest pięknie ilustrowany muzyką. Swoje wybory muzyczne opieram przeważnie na klasycznych kompozycjach i wielkich orkiestrach. Nie oznacza to że nie sięgam po mniej znane utwory, orkiestry czy wykonania, doskonale wpisujące się w nastrój na parkiecie i energię z niego płynącą. To połączenie miedzy mną a tancerzami jest dla mnie najważniejsze i stanowi o proponowanej muzyce.Netherlands; ....

Milonga Piernikowa - sobota 10/02/24 noc

TDJ: Gracja Bryś-Kołodziejczyk, Zielona Góra

Już się cieszę, że znów zagram dla Was w uroczym Toruniu. Moje wybory muzyczne korespondują z moją osobowością. Będzie tradycyjnie, klasycznie ale z pazurem 😏D’Arienzo, Di Sarli i Troilo gwarantowani. W walcach spodziewajcie się niespodzianki❤️ Nie mogę się doczekać aby podzielić się z Wami moją energią.

Piernikowe Południe - niedziela 11/02/24, dzień

TDJ: Lechosław "TangoDealer", Bielsko-Biała

Tango jest kluczową częścią mojego życia już od dwudziestu lat. Jako DJ chętnie sięgam po Wielkich Mistrzów Złotej Ery, jednak nie tylko! obiecuję, że każdy z Was znajdzie perełki muzyczne dla swoich uszu, ciała i duszy. Moc uwolnionej synergii współprzeżywania magii wieczoru przez wszystkich tancerzy - oto wyjątkowe zadanie dla DJ-a.

Milonga Mercurio - niedziela 09/07/23 noc

TDJ: Peter Stefanics, Budapeszt/Gdańsk, Węgry/PL

Zacząłem grać pod koniec lat 90-tych w Nowym Jorku, potem DJ-owałem i organizowałem milongi w Budapeszcie i Gdańsku.

Moim celem jest inspirowanie zarówno początkujących, jak i zaawansowanych tancerzy – aby nie dramatyzować i zmieniać energię, zachęcać ludzi do tańca. Gram głównie orkiestry Złotej Ery, takie jak D’Arienzo, Troilo, Biagi, Di Sarli, Tanturi, Pugliese, Calo, Fresedo, D’Agostino, Laurenz & De Angelis. Utrzymuję strukturę T-T-M-T-T-V z równowagą tang instrumentalnych i wokalnych. Tu i ówdzie dodaję trochę Lomuto, OT Victor, Canaro, Malerba lub Carabelli dla urozmaicenia.

Milonga Mercurio Aires - sobota, niedziela flash-mob

TDJ: Michał Kaczmarek, Bielsko - Biała/Poznań, PL

...znany również jako El Monje