TMF - Obsada

Milonga Zodiakalna - piątek 12/07/24, noc

TDJ: Krzysiek "El Astrónomo" Rumiński, Toruń, PL

Prowadzę milongi od 2014. Ufam, że w ten sposób sprawiam ludziom przyjemność. Enrique Santos Discépolo powiedział, że tango to smutna myśl, którą się tańczy. Natomiast dla mnie tango to dodatkowo flirt z muzyką, a także subtelna, pełna ciekawości rozmowa między partnerami. Na milongach dbam o tworzenie przyjaznej, nieco nostalgicznej, fascynującej tanecznej podróży, którą proponuję gościom milongi. Moją intencją jest grać tak, by tancerze mogli odnaleźć się w muzyce oraz dobrze bawić. Nie mam przygotowanej playlisty. Staram się wrażliwie obserwować atmosferę na parkiecie i w zależności od niej dobieram kolejne tandy. Czasem proponuję znane, lubiane melodie, niekiedy wynajduję perełki zasługujące, w mojej opinii, na odkrycie..

Milonga Mercurio - sobota 13/07/24 dzień

TDJ: Julia Rivas, Malaga, ES

Julia Rivas zaczęła przygodę z tangiem w 2000 roku. Od tego czasu promuje tango tradycyjne tworząc Asociación Andaluza de Tango w Maladze oraz organizując encuentros, festiwale i stałe milongi. Przez lata była pomysłodawcą i organizatorem kilku tradycyjnych milong w swoim mieście (Azul, Milonga Estilo, El Atrio, La Mirada, Milonguera, El Parrillón i in.). Jest organizatorką encuentros AMIGO MILONGUERO w Antequera, MILONGUERO DEL SOL w Maladze oraz współorganizatorką NORTE SUR MILONGUERO w Maladze i Krakowie.

Jako miłośniczka tango milonguero zaczęła grać na lokalnych milongach oraz w krajach europejskich: Hiszpanii, Polsce i Czechach.

Milonga Piernikowa - sobota 13/02/24, wieczór

TDJ: Dario Guisantes, Warszawa, PL

Moja przygoda z tangiem rozpoczęła się ponad 15 lat temu w Toruniu. Po dłuższej przerwie, odżyła w Warszawie, w 2018 roku po podroży do Buenos Aires. Od tego czasu tango towarzyszy mi na co dzień, dostarczając mnóstwo różnorodnych emocji.

Szczególnie cenię repertuar z okresu Złote Ery. Moje ulubione orkiestry to Troilo, Di Sarli, D’Arienzo, Calo i Pugliese.

Muzykę dobieram tak, aby zapewnić dobrą energię, głębokie emocje i pozytywny nastrój.

Milonga Piernikowa - sobota 13/07/24 noc

TDJ: Francisco Saura, Málaga, ES

Pochodzący z Malagi (Hiszpania) Francisco jest milonguero, DJem i organizatorem spotkań i milong w Hiszpanii od 2004 roku. Jego muzyka jest zabawna i dynamiczna. Jest entuzjastą, którego przepełnia go energia i nigdy nie przepuszcza okazji, aby uczynić swoją rozrywkę bogatszą i bardziej różnorodną.

Umuzykalniał spotkania w Hiszpanii i Europie oraz był TDJ-em w Austrii, Danii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Łotwie, Polsce, Czechach i Szwecji. Uwielbia tango milonguero tańczone z rytmem i wrażliwością. Preferuje orkiestry z lat 30 i 40 XX wieku.

„Każda milonga to małe życie.” "Carpe Diem"

Piernikowe Południe - niedziela 14/07/24, dzień

TDJ: Tino Iacovino, Genua, IT

Nazywam się Tino Giuseppe Iacovino i jestem tancerzem tanga od ponad 25 lat. Od 2009 roku gram muzykę w swoim mieście, w innych miastach Włoch i bardzo często w Europie. Okres odniesienia dla tanga to lata 30., 40. i 50. XX wieku. Przeplatam momenty rytmiczne z bardziej romantycznymi. Moim celem na wieczór jest zrozumienie preferencji pomieszczenia i w konsekwencji dopasowanie odpowiednich tanga. Udanego tanga wszystkim.

Piernikowe Południe - niedziela 14/07/24, dzień

TDJ: Patxi Manez, Alicante, ES

Pasjonat milonguero, tancerz i Tango-Dj od około 20 lat. Lubi czuć wibracje serca każdego z tancerzy, którzy w danej chwili są na parkiecie. Jego różnorodne muzyczne wybory zaczynają się od orkiestr okresu „Guardia Vieja”, poprzez bardziej współczesne brzmienia klasycznych wykonawców okresu „Złotej Ery”, które stanowią podstawę tworzonych przez Niego playlist. W swoich muzycznych wyborach często sięga po utwory Canaro, D’Arienzo, Di Sarli, Troilo.

Obecnie mieszka i pracuje w Alicante (Hiszpania), gdzie regularnie możecie go spotkać i posłuchać na Milondze „Lo de Toya”; często gości również jako DJ na zaprzyjaźnionych milongach i tangowych wydarzeniach w tym regionie.

Milonga Mercurio - niedziela 14/07/24 wieczór

TDJ: Francisco Marine, Dalias/Torun, ES/PL

Pochodzi z Hiszpanii, ale przez kilka miesięcy w roku rezyduje w Polsce. Toruń stał się jego drugim domem.

Wyżej ceni sobie tanga wokalne nad instrumentalnymi. Najczęściej sięga po utwory Złotej Ery, zwłaszcza schyłkowego okresu.

Milonga Mercurio Aires - sobota, niedziela flash-mob

TDJ: MM's, Poznań, PL

Magda i Maciej